Za kvalitu ručíme našimi menami

Naša filozofia

Slová jej zakladateľa

”Som presvedčený o tom, že odkaz rodinného podniku je veľmi silným argumentom. Neviem, čo môže byť vyššou garanciou kvality, než samotné meno konkrétneho človeka či rodiny. V našom prípade ide o mená niekoľkých desiatok ľudí.

Viac ako polovica zo 75 pracovníkov v našom podniku sú príslušníci mojej rozvetvenej rodiny alebo veľmi dobrí známi. Pracuje tu, napríklad môj otec, mama, moja manželka, brat, strýkovia, bratranci, švagrovia, kmotrovci, susedia, niekoľko spolužiakov a mnoho osobných priateľov, ktorým dôverujem.

Každý, kto nás pozná, vie, že sa neschovávame a určite ani nemusíme. Zodpovednosť v každom smere potvrdzujú výsledky našej práce, s čím súvisí každoročný nárast produkcie.

Rakystav začal svoju činnosť v roku 2002, keď som osobne chodil montovať kupované okná. U nakupovaných okien som však nemohol ovplyvniť ich kvalitu, čo ma mnohokrát privádzalo do chúlostivých situácií pri riešení reklamácií. Preto som sa rozhodol vyrábať vlastné okná.

 

 

 

 

Začínali sme v skromných podmienkach v malej dielni. Do pracovného tímu som pozýval len ľudí, ktorých som poznal a veril som im. Väčšinou to boli ľudia z rodiny a z okruhu blízkych kamarátov. Nabehli sme na vlastnú výrobu a zákazky sme dokázali plniť nielen načas, ale aj vo vynikajúcej kvalite.

V súčasnej dobe máme strojové vybavenie na úrovni najväčších a najmodernejších firiem na Slovensku. Najdôležitejšie stroje, ako nárezové centrum, zvárací štvorhlavový automat, začisťovacie centrum, sú CNC riadené, ale ďalšie strojové vybavenie v spojení so stabilným tímom pracovníkov sú zárukou špičkovej kvality.”

Marek Rakoš, zakladateľ spoločnosti

Máme vlastné predajné štúdiá.

Naše plastové okná a dvere, ako aj ostatné produkty výroby realizujeme vo vlastnej predajnej sieti. Zákazníkov na obchodných pracoviskách na celom Slovensku obsluhujú naši predajcovia v stálom pracovnom pomere. Pravidelne absolvujú komunikačné a produktové školenia. Získavajú tak cenné skúsenosti a informácie, ktoré im umožňujú zákazníkovi plnohodnotne poradiť a zvoliť pre neho optimálne riešenie plastových okien pri novostavbe alebo rekonštrukcii.

Máme vlastnú výrobu.

Pri výrobe používame všetky progresívne materiály a pokrokové technologické postupy renomovaných výrobcov plastových profilov. Náš moderný strojový park umožňuje veľmi presnú výrobu plastových okien a dverí, pričom všetky použité technológie optimalizujú výrobné náklady v prospech zákazníka.

Máme vlastné montážne čaty.

Za odbornú montáž našich plastových okien zodpovedáme vlastnými montážnikmi. Nie sú to živnostníci, ani subdodávateľské firmy, ale naši vlastní zamestnanci v riadnom stálom pracovnom pomere. Preto máme dosah na kvalitu práce a celkový prístup k zákazníkovým potrebám. Pri výrobe okien je to pre nás veľmi podstatná časť, lebo práve pri montáži sa finalizuje predaj okien, na ktorých kvalite si dávame veľmi záležať.

20000+

Odovzdaných projektov

V súčasnej dobe máme strojové vybavenie na úrovni najväčších a najmodernejších firiem na Slovensku.

85

Zamestnancov

Viac ako polovica z pracovníkov v našom podniku sú príslušníci konateľovej rozvetvenej rodiny alebo dobrí známi.

19+

Rokov skúseností

Rakystav začal svoju činnosť v roku 2002, keď konateľ spoločnosti osobne chodil montovať kupované okná.