Zníženie nákladov na kúrenie

Úspora energie vďaka tepelnej izolácii

Máte vysoké náklady na kúrenie? Chyba väčšinou nie je v kúrení, ale v oknách.

„Ešte pár rokov vydržia“, myslí si väčšina majiteľov domov pri pohľade na svoje staré okná. To, že okno navonok vyzerá ešte dobre, neznamená, že dostatočne tepelne izoluje. Koľko peňazí sa doslovne vyhodí z okna pri zle izolovaných oknách si zistí len veľmi málo ľudí. Ten, kto neustále odďaľuje výmenu svojich starých okien, šetrí jednoznačne na nesprávnom konci.
Okná od Rakystav šetria energiu, ušetríte s nimi peniaze a zároveň prispejete k ochrane životného prostredia!

Aj keď na okná pripadá v priemere iba 8% obvodového plášťa budovy, spôsobujú skoro 40% tepelných strát.

konvenčné krídlové a rámové konštrukcie

takmer žiadne tepelné straty po rekonštrukcii so spoločnosťou Rakystav

Termokamera hovorí jasne: pred rekonštrukciou spoločnosťou Rakystav sú zaznamenané vysoké povrchové teploty, a tým značné straty energie v oblasti skla a rámu, ktoré sú jasne viditeľné ako červené a žlté plochy. Po výmene okien sú tepelné straty výrazne minimalizované.

Chráňte životné prostredie a svoju peňaženku vďaka vynikajúcej energetickej efektívnosti

S oknami Rakystav dokážete výrazne znížiť spotrebu energie vo svojom dome. Pre vás to bude znamenať citeľné ušetrenie financií, a zároveň spravíte dôležitý krok k ekologicky zodpovednému správaniu.

Či je to novostavba alebo rekonštrukcia, vďaka neporaziteľnej hodnote tepelnej izolácie 0,60 W/m²K je systém Energeto® tým najlepším oknom vo svojej triede. Už dnes vysoko prevyšuje požiadavky nariadenia o šetrení energie pre rok 2020!

Systém Energeto® dokáže ušetriť náklady na kúrenie až do výšky 2 500 eur. Je investíciou, ktorá sa vyplatí dvojnásobne. Vďaka systému Energeto® udržíte hodnotu svojej nehnuteľnosti dlhodobo na rovnakej úrovni, a zároveň svoje peniaze výhodne investujete. Ak si prepočítate náklady na kúpu, zistíte, že je to slušná, istá a výnosná investícia, ktorej sa vyrovná len máloktorá iná. Výrazne nižšia spotreba energie odbremení nielen vás, ale aj životné prostredie. Každý rok znížite množstvo emisií CO2 až o 7 300 kg.

Okná Energeto® sú pri vylepšenej stabilite až do 20 % ľahšie ako bežné okná. To šetrí námahu pri preprave a odbremeňuje životné prostredie.

A vy? Čoskoro oceníte kvalitu bývania vďaka lepším izolačným oknám!

Bonding Inside®

Technológia lepenia ako plus pre vyššiu bezpečnosť

Zlepené sklené tabule sa prvýkrát použili v automobilovom priemysle a tam sa etablovali ako štandard v tomto odvetví.

Sklená tabuľa v okne je po celom obvode prilepená k profilu. Lepením sa vytvorí extra silné spojenie tabule a krídla; ten najlepší variant, ktorý bráni vybratiu sklenej tabule z profilu krídla. Tým vzniká dôležitý predpoklad pre triedu odolnosti RC2.

Rozhodnite sa pre montáž s garanciou kvality

Pri montáži okien používame špičkové certifikované materiály Illmod Trio od renomovaného výrobcu TREMCO Illbruck. Montážna páska je komprimovaná a po aplikácii na rám napučiava, až kým nevyplní otvor medzi oknom a stenou. Páska je flexibilná a dokáže pracovať spolu s oknom. Okná sa montujú bez použitia PUR peny.

Prvé montáže s použitím komprimovanej pásky Illmod Trio naša spoločnosť realizovala už v roku 2008, z čoho pramenia aj skúsenosti našich zamestnancov. V roku 2016 sme ako jedna z prvých okenárskych firiem na Slovensku získali licenciu od Technického a skúšobného ústavu stavebného (TSÚS) na realizáciu montáže okien a dverí.

Potenciál úspory na dom a rok*

Nové referenčné plastové okná s hodnotou Uw = 0,9 W/m² K

Porovnanie s
oknami starými 15 až 20 rokov

s hodnotou UW = 2,8 W/m²K
Úspora vykurovacieho oleja: 1 203 litrov
Úspora nákladov na kúrenie: 1 143 eur
Nižšie emisie CO2 : 3 249 kg / sezónu vykurovania olejom

Porovnanie s
oknami starými 30 rokov

s hodnotou UW = 5,2 W/m²K
Úspora vykurovacieho oleja: 2 723 litrov
Úspora nákladov na kúrenie: 2 587 eur
Nižšie emisie CO2 : 7 352 kg / sezónu vykurovania olejom

Počítadlo ušetrenej energie

Vypočítajte si potenciál úspor pomocou nášho bezplatného počítadla ušetrenej energie.

Stiahnite si počítadlo ušetrenej energie