Vlamači zostanú vonku!

Ochrana proti vlámaniu začína pri vašich oknách!

Zaujímate sa o okná zamedzujúce vlámaniu? Robíte dobre!

Pri nákupe okien je potrebné zohľadniť ochranu proti vlámaniu, pretože vo väčšine prípadov vlámania vnikne páchateľ cez okno. A vlamači zoberú všetko, len nie čas. Medzitým sa počíta každá minúta, počas ktorej okno pri pokuse o vlámanie vydrží. Páchatelia preukázateľne vzdajú svoj riskantný čin už po niekoľkých minútach. Polícia preto radí: „Prí kúpe okien dbajte na to, aby mali bezpodmienečne triedu odolnosti voči vlámaniu RC2″.

S oknami Rakystav ste sa rozhodli pre tie najlepšie komponenty zabudované v krídle.

Safetec Inside®

Mimoriadne inteligentne bráni pokusom o vlámanie

Ako tretie tesnenie v okennom ráme slúži po obvode prebiehajúca stredový nos, ktorý slúži nielen na zlepšenie tepelnoizolačných vlastností, ale zároveň zabraňuje rýchlemu vypáčeniu krídla.

Nadýchnite sa: s technológiou Safetec Inside® zvýšite bezpečnosť svojho okna.

Žite bezstarostnejšie s technológiou od spoločnosti Rakystav!

Powerdur Inside®

Lepšia tepelná izolácia

Namiesto ocele sa na zosilnenie profilov používa špeciálne vyvinutý plast vystužený skleným vláknom, ktorý sa do profilu zabuduje priamo v závode a umožňuje výrazné zvýšenie tepelnoizolačnej schopnosti.

Úspora energie vďaka technológii spoločnosti Rakystav!

Bonding Inside®

Zlepené sklené tabule sa prvýkrát použili v automobilovom priemysle a tam sa etablovali ako štandard v tomto odvetví.

Sklená tabuľa v okne je po celom obvode prilepená k profilu. Lepením sa vytvorí extra silné spojenie tabule a krídla: ten najlepší variant, ktorý bráni vybratiu sklenej tabule z profilu krídla. Tým vzniká dôležitý predpoklad pre triedu odolnosti RC2.

Dverové kovanie

Často sú to v živote drobnosti, ktoré nám počas dňa zlepšujú náladu. Spoločnosť SIEGENIA si dala za úlohu ľuďom zjednodušiť každodenný život pomocou inteligentných systémov a premyslenej techniky ovládania. S vysokohodnotnými riešeniami zvyšuje komfort bývania v oblasti techniky okien a dverí, vďaka čomu sa z miestností stáva priestor pre život. Inovačný systém nových technológií v oblasti funkčnosti, bezpečnosti a komfortu.

Často sú to v živote drobnosti, ktoré nám počas dňa zlepšujú náladu. Spoločnosť SIEGENIA si vzala za úlohu pomocou inteligentných systémov a premyslenej techniky ovládania uľahčiť a zjednodušiť život ľuďom každý deň. S vysokohodnotnými riešeniami zvyšuje komfort bývania v oblasti techniky okien a dverí, vďaka čomu sa z miestností stáva priestor pre život.

Premyslené detaily nového celoobvodového okenného kovania TITAN AF umožňujú bezpečné uchytenie okna v sklopenej polohe aj pri prievane, tlmia náraz pri otváraní do sklopenej polohy, zabraňujú chybnej manipulácii, natrvalo zaručujú ľahké ovládanie bez námahy. Aj najširšie okná je možné bezpečne otvárať a zatvárať. Komfortný hríbový čap zaručuje ľahké, bezchybné ovládanie, uzatvára okná a dvere skutočne tesne a v kombinácii s novou generáciou protikusov redukuje opotrebenie.

Sklopno-posuvné dvere s kovaním PORTAL PSKPLUS prinášajú viac voľnosti, pohodlia a svetla. Vďaka novým vozíkom a koľajniciam s menšími rozmermi je možné pri výrobe sklopno-posuvných dverí použiť užšie profily, čím sa zvýši presvetlenie miestnosti, optimalizuje sa spotreba materiálu a zníži sa výška prahu. Výhoda kovania s núteným ovládaním spočíva najmä v ľahkosti ovládania veľkých a ťažkých sklopno-posuvných prvkov, ktoré je možné sklápať a zatvárať aj bez vynaloženia veľkej fyzickej námahy. Posuvné krídlo sa ovláda jednou rukou pomocou ergonomicky tvarovanej kľučky.

Technika posuvného kovania so zdvihom krídla HS PORTAL je tak dokonalá, že dokonca i krídla s hmotnosťou až 400 kg sa dajú bezpečne, pohodlne a s ľahkosťou ovládať bez vynaloženia veľkého úsilia. Realizovať je možné až 19 m široké presklenie s 12 m širokým priechodom.

Viacbodový zámok s elektronickým pohonom GENIUS spája vlastnosti bezpečnostného viacbodového uzáveru s komfortom najmodernejšej elektroniky. Podľa vyhotovenia je vhodný pre použitie na rodinných domoch, ako aj na podnikateľských alebo priemyselných budovách. GENIUS je kombinovateľný so systémami na kontrolu riadenia prístupu a radou ďalších aplikácií, čím umožňuje množstvo individuálnych riešení.

Prehľad všetkých výhod:


elektronické uzamykanie aj odomykanie všetkých závor (aj v hlavnom zámku)


neustála kontrola uzatvorenia · optimálna tesnosť uzatvorenia


malá šírka zabudovania len 16 mm a hĺbka zabudovania od 52 mm · mechanické ovládanie cez cylindrickú vložku je ako vždy možné


prepínanie medzi denným a nočným režimom pomocou prepínača v lište zámku


kombinovateľný s externými systémami na kontrolu prístupu


neustále pripravený na prevádzku bez fázy ochladnutia


pri typoch GENIUS CA/CB je možné komfortné otváranie zvnútra pomocou tlačidla


v závislosti od typu, možnosti kombinácie s množstvom aplikácií, napr. pohon otáčavých dverí, systémy prevádzača, alarm, Smartphone a pod.

Pri klasifikácii opatrení zabraňujúcim vlámaniu sa doteraz rozlišovali rôzne triedy odolnosti. V septembri 2011 bola vydaná nová skupina noriem odolnosti proti vlámaniu. Podľa novej normy (STN EN 1627) sú teraz definované triedy RC 1 N až RC 6. RC je odvodené z anglického výrazu „Resistance Class“.
V tejto tabuľke sú uvedené spôsoby chovania sa vlamača pri triedach odolnosti RC 1 N až RC 6 (WK 1 až WK 6).

Ako ľahko sa dá otvoriť vaše okno?